Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı


Başkan Prof. Dr. Yunus Emre ERDEMLİ


Merhaba!

Öncelikle, Bölümümüz web sayfasını ziyaret ederek, yakın gelecekte Bölümümüzün değerli bir üyesi olma yolunda adım attığınız için sizi tebrik ederim. Bu tanışma yazısıyla amacımız, Bölümümüz hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, siz potansiyel öğrencilerimize tercihinizde yardımcı olmaktır.

Bölümümüz, 2012 yılında Teknoloji Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Örgün öğretimin yapıldığı ve öğretim süresinin 4 yıl olduğu Bölümümüz, ilk mezunlarını 2016 yılında vermiştir. 2018 yılı itibariyle mezun öğrenci sayımız 87’dir.

Çok disiplinli ve içerik olarak zengin bir müfredata sahip Biyomedikal Mühendisliği lisans programımızda, temel mühendislik bilimlerinin yanı sıra, elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, malzeme mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği alanlarıyla ilgili dersler verilmektedir. Biyoelektronik, Biyomekanik ve Biyomalzeme anabilim dallarında katkı sağlayan nitelikli bir akademik kadroya sahip Bölümümüzde, 5 Profesör, 2 Doçent,

1 Dr. Öğr. Üyesi ve 7 Arş. Gör. hizmet vermektedir.

Teorik ve uygulamalı derslerin yanı sıra, öğrencilerimiz, 2. ve 3. sınıf yaz stajlarıyla (30+30) biyomedikal sektörüne dair bilgi sahibi olabilmektedirler. Yine bu kapsamda, öğrencilerimiz, mezuniyet öncesi 7. veya 8. yarıyıllarda aldıkları İş Yeri Eğitimi dersiyle hastane veya sektördeki firmalarda uzun dönem staj (3 ay) yapma fırsatı bulabilmekte ve mezuniyet sonrasındaki iş hayatını daha etkin bir şekilde gözlemleyebilmektedirler.

Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümleriyle çift ana dal protokolü (ÇAP) bulunan Bölümümüzün, Erasmus (Romanya) ve Mevlana (Azerbaycan, Güney Kore) programları kapsamında ilgili ülkelerdeki üniversitelerle öğrenci değişim anlaşmaları mevcuttur.

Lisans programımızın yanı sıra, Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalımız ile öğrencilerimize bilimsel araştırma odaklı lisansüstü (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora) eğitim hizmeti de verilmektedir. Gerçekleştirilen nitelikli yüksek lisans ve doktora tezleri ile bilimsel literatüre önemli katkılar sağlanmaktadır.

Bölümümüzü tercih ederek Biyomedikal Mühendisliği alanında nitelikli eğitim almaya hak kazanan siz değerli öğrencilerimize Bölümümüzde görev alan akademik ve idari personelimiz adına “Hoş Geldiniz!” derken, her türlü sıkıntınızda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.Selam ve Sevgilerimizle,
Prof. Dr. Yunus Emre ERDEMLİ
Biyomedikal Mühendisliği Bölüm BaşkanıDemo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors