KOU
Teknik Eğitim Fakültesi
Latest  
  • Welcome to web-site of Biomedical Engineering

 

Announcements

 

Bahar dönemi yarıyıl sonu sınav programı açıklanmıştır. ( Lisans, Bilimsel Hazırlık )

-09 Mayıs Cuma günü saat 14:30'da Acıbadem Sağlık Grubundan gelen yetkililer Teknoloji Fakültesi Konferans salonunda "Hastanelerde Medikal Cihaz Yönetimi ve Yeni Teknolojilerin Takibi" başlıklı seminer verecektir. Haber

-Bölümümüzün Bilgisayar Mühendisliği ile beraber Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği ile ÇAP programı protokolleri yapılmıştır. İlgilenen ve gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimizin 3. ve 5. dönem öncesi yönetmeliklerde belirlenen başvuru süreleri içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir.

- Bu sene 21.’si düzenlenen ExpoMED Eurasia 21. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarına Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri düzenlenen gezi ile katıldı.


- Fatih Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sadık Kara, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Haşim Özgür Tabakoğlu ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aydın Albayrak'ın konuşmacı olarak yer aldığı Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Seminer Günleri I, 10.12.2013 tarihinde düzenlendi.

-Biyomedikal Mühendisliği 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programımızın açılması YÖK tarafından onaylanmıştır. Başvurular 2013-2014 bahar yarıyılından başlamak üzere kabul edilecektir. (FBE Duyuru sayfasını takip ediniz)


-Bölümlerarası ÇAP Anlaşması
Aşağıda adı geçen bölümler arasında ÇAP uygulaması Üniversite Senatomuzda onaylanmıştır.
Biyomedikal Mühendisliği <-> Bilgisayar Mühendisliği
*
NOT: İlgilenen öğrencilerimiz Bölüm Başkanlığı'ndan bilgi alabilirler.  

 

 

-Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Serdar Küçük'ün editörü olduğu "Serial and Parallel Robot Manipulators - Kinematics, Dynamics, Control and Optimization" kitabı yayınlandı. Robot manipülatörlerin kinematiği, dinamiği ve kontrolü hakkında bilgiler içeren kitap, dünyanın en büyük açık erişim yayın kuruluşu olan IINTECH tarafından hem basılı olarak satılmakta hem de internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Öğretim üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 Web Master: Kübra Karaosmanoğlu & Burak İnner

Kocaeli University, Faculty of Technology
41380, Umuttepe/KOCAELI TURKIYE
Phone: +90 (262) 303 22 02 / Fax: +90 (262) 303 22 03