KOU
Teknik Eğitim Fakültesi

 

 

 

 

 

YURT VE BURS İMKANLARI

 

Öğrenciler Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampsünde ve İzmit Merkezde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait olan veya özel sektöre ait yurtlardan faydalanabilmektedirler. Teknoloji Fakültesi öğrencilerinden ihtiyacı olan ve gerekli şartları yerine getirenlere üniversitemiz bünyesinde bulunan Sağlık Spor Kültür Daire Başkanlığı(www. sksdb.kocaeli.edu.tr), Kredi ve Yurtlar Kurumu (www.kyk.gov.tr), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (http://www.cydd.org.tr/), Türk Eğitim Vakfı(www.tev.org.tr ) ve benzeri bir çok kurumda kredi ve burslar vermektedir.

 

 

 

 

SOSYAL TESİSLER

 

Fakülte binası içerisinde bir özel kantin, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi içerisinde bir tanesi Fakülte binasına 50 metre mesafede bulunan toplam 4 özel kafeterya mevcuttur.

 

Ayrıca, Fakülte’ye 500 m mesafede yer alan Sosyal Tesislerde ise, 500 kişilik kapasiteli büyük bir öğrenci kafeteryası ve kırtasiye vb. hizmetler sunulmaktadır.

Umuttepe yerleşkesi içinde futbol ve basketbol sahalarının yanı sıra yarı olimpik yüzme havuzu ve tenis kortları da mevcuttur. Türkiye’deki Kredi Yurtlar Kurumu’na ait en modern ve donanımlı öğrenci yurdu Umuttepe yerleşkemiz içinde yer almaktadır. Türkiye’nin en modern Kongre ve Kültür merkezlerinden biri Üniversitemizde bulunmaktadır.

 

 

Web Master: Çağatay TAŞDEMİRCİ

 

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi
41380, Umuttepe/KOCAELİ TÜRKİYE
Tel: +90 (262) 303 22 02 / Fax: +90 (262) 303 22 03